BJÖRN ULVAEUS & HOOTENANNY SINGERS 1967 - 1969

BJÖRN ULVAEUS & HOOTENANNY SINGERS 1964 - 1966


1967

Jaanuaris ilmus singel En Sång En Gång För Längesen (Polar POS 1026), mis on rootsikeelne versioon Tom Jonesi laulust Green Green Grass Of Home. Singel tõusis Rootsi edetabelis teisele kohale. Selle looga ilmus veebruarikuus ka EP (Polar POEP 515).
Märtsis ilmus singel Blomman / En Man Och En Kvinna  (Polar POS 1027).
 
 

Ameerikas turu jaoks anti välja album, mis kandis loomulikult nende tuntuma loo pealkirja - "Gabrielle" (UN 14507). Kuna Hootenanny Singersit ei peetud piisavalt originaalseks nimeks, sest Hootenanny nimega ansambel juba tegutses Ameerikas, siis sai ansambli nimeks sellel plaadil The Northern Lights. Singlitena  ilmusid Ameerikas No Time (United Artists Records  UA 991)  ja  Baby Those Are The Rules (United Artists Records  UA 1161).
No Time ilmus eraldi singlina ka Inglismaal (United Artists Records UP-1123).
 
 


Sakasamaal anti välja singel Just The Way That You Are  (Metronome M-885)., B-küljel Björni kirjutatud  Baby Those Are The Rules.
 
 
 
 

Juunikuus ilmus järjekordne singel, milleks oli En Gång Är Ingen Gång  (Polar POS 1034)  ehk rootsikeelne versioon Engelbert Humperdincki menuloost There Goes My Everything.
Hootenanny Singersi esimese nelja aasta kokkuvõtteks ilmus LP "Hootenanny Singers  Bästa"  (Polar POLL 101).
 
 
 
 

Sügisel, septembrikuus ilmusid singlid  Mrs. O`Grady / The Fugitive  (Polar POS 1038)  ja Början Till Slutet / Adjö, Farväl(Polar POS 1040). Början Till Slutet on Glenn Suttoni ja Billy Sherilli kirjutatud laul Almost Persuaded, millele on rootsikeelse teksti kirjutanud Stikkan Anderson.
 
 

Aasta lõpul ilmus Hootenanny Singersi viimane EP Början Till Slutet  (Polar POEP 518)  ning järgmine album pealkirjaga "Civila" (Polar POLS 211), mis vihjab, et ansambliliikmed on lõpetanud oma armeeteenistuse ja on jälle tsiviilisikud. Silver Och Guld Och Gröna Skogar (Send Me The Pillow That You Dream On) on tuntud eestikeelsena ansambel "Kukerpillid" esituses Kallis saada mulle padi.
 
 
 1968

Jaanuaris ilmus singel Den Dagen Den Sorgen (Polar POS 1048). See lugu on ka eesti keeles - Traavivõistlus , mida esitas Tiina Talvik koos ansambliga "Peoleo".
Veebruaris tegi Hootenanny Singers oma versioonid lauludest Five Hundred Miles Away From Home, mis kandis rootsikeeles pealkirja Så Länge Du Älskar Är Du Ung (Polar POS 1050)  ja meilgi tuntud  laulst Vanaisa kell  ("Palderjan" & Tarmo Pihlapi esituses), rootsikeelse pealkirjaga Mårten Gås (Polar POS 1051). Vokaal kuulub selles loos Hans "Berka" Bergkvistile.
 
 

Aprillis ilmus Björn Ulvaeuse esimene soolsosingel Raring (Polar POS 1056) , mis on rootsikeelne versioon Bobby Goldsboro laulust Honey. Sama lugu on eestlastele tuttav Heli Läätse esituses. Sügisel septembrikuus ilmus tema teine singel Fröken Fredriksson  (Polar POS 1062), mis on rootsikeelne tõlgendus Jannie C. Riley kantriloost "Harper Valley PTA". Mõlemad singlid on lindistatud Sven-Olof Walldoffsi orkestriga.
 
 

N.ö. vahepalaks ilmus suvel Hootenanny Singersil kauamängiv "Bellman på vårt sätt" (Polar POLS 214).  Carl Michael Bellman (04.II 1740 - 11. II 1795), kelle tekstidele on selle plaadi lood tehtud, oli rootsi luuletaja, kes kirjutas piibliparoodiaid, boheemlikke joomalaule, õpetlikke poeeme jne. Temalt ilmusid Fredmani kirjad (1790) ja Fredmani laulud (1791). Eesti teatrilaval mängiti 1983.a. mõlema raamatu ainetel kirjutatud näidendit "Verinoor plika ja pilgeni klaas".
Ainuke singel, mis ilmus sellelt plaadilt, oli Måltidssång (Så Lunka Vi Så Småningern) (Polar POS 1059).
Plaadil oleva laulu Nota Bene  eestikeelset versiooni esitas ansambel "Hampelman" koosseisus Kaarel Kilvet, Jüri Aarma ja Lauri Nebel.
 

Kuna ansambel oli tegutsenud viis aastat, siis järgmine LP kandis ka vastavat pealkirja "Fem År" (Polar POLS 215).  Selle viie aasta kokkuvõtteks ilmus ka kogumik-album "De Bästa Med Hootenanny Singers & Björn Ulvæus Del.2" (Polar POLL 103). Eraldi on märgitud Björn Ulvaeus nimi kuna kogumik sisaldab ka tema soolo-singlite lugusid.
 
 
 
 
 


"5 År" albumilt ilmus novembris singel Eleonore (Polar POS 1063) , mis on originaalis ansambel "The Turtles" lugu. Eesti keeles on seda viimati esitanud "Kuldne Allveelaev G".
 
 1969


Veebruaris ilmus eelmiselt albumilt veel singel Den Som Lever Får Se  (Polar POS 1070) .
Märtsis avaldati Björni kolmas soolo-singel Saknar Du Något Min Kära? (Polar POS 1073), mis on originaalis Where Do You Go To My Lovely.
 
 
 
 


Johan Karlbergi lahkus kevadel ansamblist ning alles jäi ainult kolm meest. Siit ka järgmise plaadi pealkiri "På Tre Man Hand" (Kolme mehega e. Kolmekeisi) (Polar POLS 220). Kuna plaat sisaldab laule ka Björni soolo-singlitelt, siis on sellel kirjas, et esitajateks on Hootenanny Singers koos Björn Ulvaeusega (Hootenanny Singers med Björn Ulvaeus).
 
 
 
 


Oktoobris ilmusid kaks singlit viimaselt albumilt - Om Jag Kunde Skriva En Visa  (Polar POS 1083)  ja  Vinden sjunger samma sång  (Polar POS 1086)  mõlemad singlid on Hootenanny Singers mänginud sisse koos Sven-Olof Walldoffsi orkestriga.
 
 
 


Novembris ilmus Björni 4. ja ühtlasi viimane soolosingel. Partaj-aj-aj (Polar POS 1088)  on Benny Anderssoni ja Björn Ulvaeuse kirjutatud lugu ning tekst on Stig Andersonilt. B-külje Kvinnan I Mitt Liv   on cover-versioon S. Robertsi laulust A Woman's Way.
 

1969.a. sügisest hakkasid Benny Anderssoni ja Björn Ulvaeuse koos töötama ning nad lindistasid oma esimese singli She’s My Kind Of Girl / Inga Theme  (Polar POS 1096) .


BJÖRN ULVAEUS & HOOTENANNY SINGERS 1970 - 1974
BJÖRN ULVAEUS & HOOTENANNY SINGERS 1975 - 1989
BJÖRN ULVAEUS & HOOTENANNY SINGERS 1990 - 2009


    © 1999 - 2009   Elmar Kivaste